Home » Free download » frozen-flame-tgrkge-yama

frozen-flame-tgrkge-yama

Frozen Flame: Aksiyon Dolu Bir Ejderha Macerası

Frozen Flame, Dreamside Interactive stüdyosu tarafından geliştirilen ve yayınlanan bağımsız bir aksiyon oyunudur. Oyun, 2022 yılında piyasaya çıkmıştır ve fantastik bir tasarıma sahiptir. Oyun içerisinde ölmekte olan bir ejderha yer almaktadır. Bu ejderhanın destansı bir yolculuğa çıkması söz konusudur. Yolculukta pek çok yol yer almaktadır. Yollarda güç toplanabilecek farklı objeler ve Donmuş Alev’ler bulunmaktadır. Alevlerden uzak durmak için oyuncunun canlandıracağı karakterin müttefik edinmesi gerekmektedir. Dünyada hayatta kalma oyunu olarak da tanımlanabilen Frozen Flame RPG’sinde seçilen yollar ve alınan kararlar oyun kaderini etkilemektedir.

Oyunun Konusu

Frozen Flame’in konusu, Arkana adlı bir gezegenin ölmemesi için ejderhanın yaptığı mücadeleye dayanmaktadır. Arkana gezegeni, Donmuş Alev adlı bir güç tarafından tehdit edilmektedir. Bu güç, gezegenin yaşamını yok etmek istemektedir. Gizemler ile dolu bu dünyada hayatta kalmak için bazı dostlar edinilmesi gerekmektedir. Zorlu çevre koşullarına yenilmeden canavarların öldürülmesi ve ülkenin alev etkisinden uzaklaştırılması için oyuncuya büyük görevler düşmektedir. Eski insanların bıraktığı büyü ve gizemler oyuncu sayesinde çözülmelidir. Eski insanların kurtarılması onlardan kurtulmaya dair ipuçları almayı sağlayacaktır.

Oyunun Özellikleri

  • Oyun, PC platformunda oynanabilmektedir.
  • Oyun, aksiyon nişancı RYO türündedir.
  • Oyun, 18+ yaş sınırlamasına sahiptir.
  • Oyun, online oynanışa imkan vermektedir.
  • Oyun, çok oyunculu tek oyunculu ve takım oyunu modlarını desteklemektedir.
  • Oyun, VR desteği sunmamaktadır.
  • Oyun, Türkçe dil desteği sunmamaktadır.

Oyunun Oynanışı

Frozen Flame oynamak oldukça eğlencelidir. Oyun oyuncuları doğrudan Arkana gezegenine yönlendirmektedir. Bu gezegende ağaç kesilebilmekte, ortaya çıkan canavarlar ile savaşılabilmektedir. Savaş sırasında oyuncuların kullandığı savaş aleti ilk etapta sopadır. Oyunda yer alan bazı karakterler oyunculara hediyeler vermektedir. Bu hediyelerin alınabilmesi için klavyede tıklanması gereken tuş ekranda gösterilmektedir.

Oyunda ilerledikçe daha gelişmiş yapılar ve araçlar inşa edilebilmektedir. Bunun için bir çalışma masası kurmak gerekmektedir. Çalışma masası sayesinde kendi silah ve zırhlarınızı yapabilir ve onar

Oyunun Grafikleri ve Sesleri

Frozen Flame, Unreal Engine 4 ile geliştirilmiş bir oyundur. Oyunun grafikleri oldukça detaylı ve canlıdır. Oyunun atmosferi, ışıklandırma, gölgelendirme ve parçacık efektleri ile güçlendirilmiştir. Oyunun dünyası, farklı biyomlar ve mevsimler ile zenginleştirilmiştir. Oyuncular, karlı dağlardan yeşil ormanlara, volkanik arazilerden çöl bölgelerine kadar pek çok farklı ortamda macera yaşayabilirler. Oyunun canavarları ve karakterleri de çeşitli ve ilgi çekicidir. Oyunun grafik ayarları, oyuncuların kendi sistemlerine göre optimize edebilmelerine imkan vermektedir.

Oyunun sesleri de oyunun kalitesini artırmaktadır. Oyunun müzikleri, oyunun temasına uygun olarak epik ve sürükleyicidir. Oyunun ses efektleri, oyunun aksiyonunu desteklemektedir. Oyuncular, kendi karakterlerinin nefes alışverişini, silahlarının sesini, canavarların gürültüsünü ve doğanın seslerini duyabilirler. Oyunun ses ayarları, oyuncuların kendi tercihlerine göre ayarlayabilmelerine olanak tanımaktadır.

Sonuç

Frozen Flame, aksiyon dolu bir ejderha macerası sunan bir oyundur. Oyuncular, Arkana gezegenini kurtarmak için ejderhanın yol arkadaşı olabilirler. Oyunda hayatta kalmak, savaşmak, keşfetmek, inşa etmek ve büyü yapmak gibi pek çok aktivite bulunmaktadır. Oyunun grafikleri ve sesleri de oyunun kalitesini yükseltmektedir. Oyun henüz erken erişimde olduğu için geliştirilmeye devam etmektedir. Oyuncuların geri bildirimleri de oyunun yönünü belirlemektedir. Frozen Flame, aksiyon RPG severler için denemeye değer bir oyundur .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*